STRONA GŁÓWNA
09/09/2025 11:04   
INFORMACJE OGÓLNE
- Informacje o Klubie
- Zarz±d Klubu
- Statut Klubu
- Stadion
- SPONSORZY
- Standardy Ochrony
Małoletnich

SENIORZY - LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Transfery 2025/2026
- Strzelcy 2025/2026
- Terminarz 2025/2026
- Tabela
TRAMPKARZE - IV LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
CIEKAWOSTKI
- Redakcja
- Archiwum newsów
- Download
- Najlepsi strzelcy -
sezon 2025/2026




1.
Kewin
Wawrzeńczyk
5 bramek
2.
Dawid
Makowski
3 bramki
3.
Szymon
Makowski
2 bramki
4.
Adrian
Talarski
1 bramka
-
Igor
D±bek
1 bramka
Juniorzy - VII kolejka.
Juniorzy
Dzi¶, 27 wrze¶nia miały mieć miejsce dwa spotkania piłkarskie juniorów. Pierwsze z nich zakończyło się wygran± walkowerem, ponieważ drużyna z Le¶nej nie przyjechała na wyznaczony termin. Drugi mecz dzisiejszego dnia pomiędzy Włókniarzem Mirsk II, a Kwis± ¦wieradów Zdrój rozpocz±ł się fatalnie dla gospodarzy. Już w 1 minucie Włókniarze stracili gola, lecz nie poddali się i już w 2 min. wyrównali, a strzelcem bramki był Łukasz Gzik. Włókniarz nie przestał atakować i w 25 min. ponownie strzelcem bramki został Łukasz Gzik. Kwisa próbowała doprowadzić do wyrównania stanu meczu jednak nie udało im się to, a dodatkowo w 71 minucie znów strzelił bramkę Łukasz Gzik ustalaj±c wynik spotkania na 3:1.

Skład Włókniarza w meczu z Kwis±: Kordian Rekowski - Maciej Górny, Tomasz Papp, Jakub Kreis, Artur Wroński - Paweł Ptasiuk, Mateusz Michalewicz (85. Damian Żelizko), Jakub Tartak (45. Paweł Podgórny), Krzysztof Swarzyński - Łukasz Gzik, Kamil Górny.

Mateusz Swastek i Łukasz Zaliwski

Młodzicy i trampkarze - VII kolejka.
Trampkarze i młodzicy
27 wrze¶nia swoje mecze rozegrali młodzicy i trampkarze. Ich rywalem był Chrobry Nowogrodziec. Włókniarz wyszedł w takim składzie: Swarzyński - Tylus, Tomczak, Górny, O¶ - M±ka, D±bek, Stępień, Gaczyński - Makowski, Jędrzejczak. Młodzicy po zaciętym meczu wygrali swój mecz 1:0 po bramce Michała Gaczyńskiego.

Trampkarzy czekał mecz z zdecydowanie lepszym rywalem. Mirszczanie wyszli w składzie: Jagodziński - Starmach, Dziedzic, D±browski, Szatanik - Niemienionek, Grygiel, Bertasz, Piskozub - Gaczyński, Matuszak. Włókniarze przegrali swój mecz po ambitnej grze w stosunku 1:2. Bramkę dla mirszczan zdobył Norbert Matuszak.

W najbliższ± sobotę 4 paĽdziernika czeka nas mecz z niżej notowanymi Łużycami Lubań. Liczymy na komplet punktów
.

Paweł Niemienionek

ZapowiedĽ IX kolejki "okręgówki".
Seniorzy
Rozgrywki "okręgówki" już w pełni, przed nami IX kolejka, tym razem Włókniarz podejmować będzie jedn± z rewelacji bież±cych rozgrywek, a mianowicie Orła Lubawka. Jeszcze dwie kolejki temu drużyna Orła zajmowała w tabeli miejsce lidera ale po dwóch kolejnych porażkach spadła na szóste miejsce. Włókniarz gra coraz lepiej i na pewno nie pozostaje bez szans nawet na zwycięstwo - pocz±tek meczu w sobotę, 27 wrze¶nia o godzinie 17.00.

Pozostałe pary IX kolejki
Sobota - 27.09.2008:
Łużyce Lubań – GKS Raciborowice, godz. 16:00
Granica Bogatynia – Piast Zawidów, godz. 16:00
Czarni Lwówek ¦l±ski – Gryf Gryfów ¦l±ski, godz. 16:00
Twardy ¦więtoszów – Nysa Zgorzelec, godz. 16:00

Niedziela - 28.09.2008:
BKS II Bolesławiec – Lotnik Jeżów Sudecki, godz. 11:00
Cosmos Radzimów – Sparta Zebrzydowa, godz. 14:00
Chrobry Nowogrodziec – Olimpia Kowary, godz. 17:00
II Runda Pucharu Polski na szczeblu jeleniogóskim - Włókniarz nadal w grze.
Puchar Polski
Wczoraj, 24 wrze¶nia Włókniarz rozegrał w Olszynie z miejscow± Olsz± spotkanie II rundy Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Po 90 minutach gry był remis 2:2 i zgodnie z regulaminem sędzia zarz±dził serię rzutów karnych w której minimalnie lepsza była nasza drużyna wygrywaj±c 4:3. W lidze idzie nam dosyć przeciętnie ale dla równowagi w Pucharze prezentujemy się o wiele lepiej. W poprzednich sezonach pucharowa przygoda Włókniarza kończyła się zazwyczaj dosyć szybko, bo już w pierwszym meczu, tym razem jest inaczej.
Wyniki II rundy Pucharu Polski na szczeblu regionalnym:
Olsza Olszyna – Włókniarz Mirsk 2:2, k. 3:4
Czarni Strzyżowiec – Czarni Lwówek ¦l±ski 4:2
GKS Tomaszów Bolesławiecki – BKS Bolesławiec 1:0
Rudawy Janowice Wielkie – Olimpia Kowary 0:3
Piast Zawidów – Nysa Zgorzelec 0:2
Pub Gol Jelenia Góra – Olimpia Kamienna Góra 1:0
Woskar Szklarska Poręba - Karkonosze Jelenia Góra 1:4
Chrobry Nowogrodziec – GKS Raciborowice - za zgod± JOZPN kluby ustaliły, że mecz 10 kolejki ligi okręgowej (05.10.2008r.), będzie jednocze¶nie pojedynkiem pucharowym. W przypadku zakończenia się tego spotkania remisem, zostanie zarz±dzona seria rzutów karnych, której wynik będzie oczywi¶cie liczył się tylko w pucharowym rozrachunku.

Juniorzy - VI kolejka.
Juniorzy
W sobotę 20 wrze¶nia odbył się mecz piłkarski juniorów klasy terenowej pomiędzy Włókniarzem I a Kwis± ¦wieradów Zdrój. Nasza drużyna zagrała w składzie: Szymon Jaworski - Eryk Stolarz, Patryk Skórka, Piotr Grygiel, Szymon Rowiński - Damian Nowak (Jakub Niemienionek), Michał Podgórny (Piotr JuĽwik), Adam Zieliński, Paweł JuĽwik - Wojciech Fereńczuk (Bartek Niemczyk), Łukasz Zaliwski. Mecz był twardy i zacięty, panowała nerwowa sytuacja. Po pierwszej połowie Mirszczanie prowadzili po golu Pawła JuĽwika. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Czerwon± kartkę w zespole go¶ci ujrzał Piotr Żurawski za faul na naszym napastniku. Mecz zakończył się wynikiem 0-1 dla Włókniarza I. Z kolejnymi trzema punktami młodzi piłkarze wrócili do Mirska około godziny 17.

Tego samego dnia druga drużyna juniorów rozegrała mecz wyjazdowy z drużyn± Mitexu Podgórzyn. Wynik zakończył się zwycięsko dla Mirszczan którzy wygrali 1:0. O pierwszej połowie meczu można napisać tylko tyle, że się odbyła. Składane akcje z obu stron można było policzyć na palcach jednej ręki. W drugiej połowie włókniarze przycisnęli gospodarzy aż w końcu w 50 minucie po doskonałym podaniu Łukasz Gzik okiwał 2 obrońców i pięknym strzałem w długi róg bramki wykończył akcje całego zespołu. Go¶cie jeszcze mieli kilka akcji bramkowych lecz nie wykorzystali ich.

Skład Włókniarza w meczu z Mitexem:
Kordian Rekowski - Adrian Wasilewski, Paweł Ptasiuk, Jakub Kreis, Paweł Podgórny - Jakub Tartak (Krzysztof Swarzyński), Mateusz Swastek, Maciej Górny, Mateusz Michalewicz - Kamil Górny, Łukasz Gzik


Mateusz Swastek i Łukasz Zaliwski

VIII kolejka - remis w Zawidowie.
Seniorzy
Cenny remis przywiózł dzisiaj z Zawidowa Włókniarz, chociaż nic nie wskazywało na to, że uda się wywalczyć chociaż jeden punkt. Gospodarze prowadzili już 2:0 i 3:1 ale mimo wszystko nie udało im się tego spotkania wygrać. Po dwóch bramkach Krzysztofa Gajewskiego i jednej Bartosza Morzeckiego dla naszej drużyny, mecz zakończył się rezultatem 3:3 (3:2).

Komplet wyników VIII kolejki:
Sobota - 20.09.2008:
Gryf Gryfów ¦l±ski – Twardy ¦więtoszów 0:2
Lotnik Jeżów Sudecki – Chrobry Nowogrodziec 1:4
Nysa Zgorzelec – Granica Bogatynia 1:0
Olimpia Kowary – Łużyce Lubań 4:3

Niedziela - 21.09.2008:
Sparta Zebrzydowa – Czarni Lwówek ¦l±ski 1:6
Orzeł Lubawka – Bobrzanie Bolesławiec 1:2
GKS Raciborowice – Cosmos Radzimów 5:1
Sobotnie wyniki "okręgówki" seniorów.
VIII kolejka klasy okręgowej:
Sobota - 20.09.2008:
Gryf Gryfów ¦l±ski – Twardy ¦więtoszów 0:2
Lotnik Jeżów Sudecki – Chrobry Nowogrodziec 1:4
Nysa Zgorzelec – Granica Bogatynia 1:0
Olimpia Kowary – Łużyce Lubań 4:3

Młodzicy i trampkarze - VI kolejka.
Trampkarze i młodzicy
Dzi¶, w sobotę 20 wrze¶nia odbyły się mecze VI kolejki ligi okręgowej młodzików i trampkarzy. Włókniarz Mirsk podejmował KKS Jelenia Góra. Młodzicy wyszli w następuj±cym składzie: Klimkowski - Tylus, Tomczak, Górny - O¶, Radowicz, M±ka, Fo¶ciak - Gaczyński, Kireńczuk, Makowski.

Młodzicy już na pocz±tku objęli prowadzenie za spraw± Pawła M±ki (1:0). PóĽniej ten sam gracz dołożył drugie trafienie (2:0).W samej końcówce go¶cie strzelili kontaktow± bramkę (2:1).

Trampkarze wygrali znacznie wyżej, a wyszli w składzie: Jagodziński - Starmach, Radowicz, (45. Gaczyński), Dziedzic - Amrogowicz, Niemienionek, Piskozub, Bertasz - Grygiel, Matuszak. Trampkarze od razu zaczęli od mocnego uderzenia. Norbert Matuszak ¶wietnie zachował się w sytuacji sam na sam i Włókniarz obj±ł prowadzenie (1:0). Chwilę póĽniej kapitalny strzał na bramkę oddał Dawid Grygiel, bramkarz nie miał szans i musiał wyci±gać piłkę z siatki (2:0). Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po przerwie znów od mocnego uderzenia rozpocz±ł Włókniarz po bramce Matuszaka (3:0), póĽniej po raz drugi Grygiel (4:0) i Piskozub (5:0). Rywali stać było tylko na jedn± bramkę i na nic więcej.

Mecz zakończył się wynikiem 5:1 po bardzo dobrej grze naszego zespołu. W najbliższ± sobotę 27 wrze¶nia młodzicy i trampkarze wyjad± do NowogrodĽca na mecz z tamtejszym Chrobrym. Miejmy nadzieję, że przywioz± komplet punktów.

Paweł Niemienionek

Młodzicy i trampkarze- V kolejka
Trampkarze i młodzicy
W ¶rodę 17 wrze¶nia swoje mecze rozegrali młodzicy i trampkarze we Lwówku ¦l±skim. Młodzicy zagrali w składzie: Klimkowski - Tylus, Radowicz, Tomczak - O¶, M±ka, Górny, P.Fo¶ciak - Kireńczuk, Gaczyński, Makowski.
Niestety, zdołali zdobyć tylko jedno oczko remisuj±c 1:1 po bramce Pawła M±ki.

Trampkarze wyszli w składzie: Jagodziński - Dziedzic, Starmach, Radowicz (D±browski), Szatanik, Amrogowicz, Niemienionek, Bertasz, Piskozub - Grygiel, Matuszak.

Pierwsza akcja ze strony Czarnych i niestety bramka dla gospodarzy (1:0). PóĽniej bramkę wyrównuj±c± zdobył Szatanik (1:1). Następnie Bertasz (2:1) i znów Szatanik (3:1).

Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po przerwie niefortunne odbicie od obrońcy mirszczan (3:2). Potem, bramki strzelali już tylko Włókniarze. Piskozub (4:2). Ponownie Szatanik (5:2) i na sam koniec Grygiel (6:2).
Mecz zakończył się wynikiem 6:2 po prawdziwej strzelaninie.

W sobotę 20 wrze¶nia do Mirska przyjeżdża KKS Jelenia Góra i miejmy nadzieje, że zdobędziemy komplet punktów.

Paweł Niemienionek

ZapowiedĽ VIII kolejki "okręgówki".
W niedzielę 21 wrze¶nia o godzinie 16.00 Włókniarz rozegra wyjazdowy mecz z Piastem Zawidów. Przeciwnik trudny, ale przynajmniej remis wydaje się być w zasięgu naszej drużyny.

Pary VIII kolejki ligi okręgowej:
Sobota - 20.09.2008:
Gryf Gryfów ¦l±ski – Twardy ¦więtoszów
Lotnik Jeżów Sudecki – Chrobry Nowogrodziec
Nysa Zgorzelec – Granica Bogatynia
Olimpia Kowary – Łużyce Lubań

Niedziela - 21.09.2008:
Sparta Zebrzydowa – Czarni Lwówek ¦l±ski
Orzeł Lubawka – Bobrzanie Bolesławiec
GKS Raciborowice – Cosmos Radzimów
VII kolejka "okręgówki" - kolejny cenny punkt zdobyty.
Seniorzy
Kolejny cenny punkt zdobył dzisiaj Włókniarz, tym razem remisuj±c z Nys± Zgorzelec. Fatalne warunki atmosferyczne w jakich toczone było to spotkanie nie pozwalały na stworzenie obu drużynom zbyt ciekawego widowiska. W pierwszej połowie gra była wyrównana, lepiej zorganizowanej Nysie, Włókniarz przeciwstawiał ambicję i wolę walki równoważ±c tym samym siły na boisku. W 41 minucie na przebój lew± stron± boiska poszedł Bartosz Morzecki, mocno wstrzelił piłkę w pole karne, a tam obrońca go¶ci tak niefortunnie interweniował, że wpakował j± do własnej bramki.

Po przerwie od razu widać było, że Nysa wyszła na boisko z mocnym postanowieniem strzelenia bramek. Go¶cie zdobywali coraz większ± przewagę, a dowodem na to był wyrównuj±cy gol, strzelony w 52 minucie przez Pacaka. Po kilkunastu minutach Nysa prowadziła już 2:1, a autorem bramki był tym razem Machowski, który wykorzystał ¶wietne prostopadłe podanie od Matusewicza.

Kiedy kibice na stadionie powoli zbierali się już do wyj¶cia, sędzia podyktował rzut wolny dla Włókniarza z odległo¶ci ok. 30 metrów od bramki. Na pole karne go¶ci pobiegł nawet nasz bramkarz. Mocno po ziemi strzelił Adam Kowalski, golkiper Nysy popełnił fatalny bł±d odbijaj±c piłkę przed siebie, dopadł do niej Dubiel i z najbliższej odległo¶ci ustalił wynik spotkania na 2:2.


WŁÓKNIARZ – NYSA 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 M. Monik (samob.) (41), 1:1 Pacak (52), 1:2 Machowski (63), 2:2 Dubiel (90+). Żółte kartki: Dubiel oraz Monik, Barynów. Sędziował: Mariusz Czechowski. Widzów: 100.

WŁÓKNIARZ: Warchał – Dołęga, Kowalski, Niemienionek, Supel (61. Fa¶ciszewski), Badura (42. Le¶niański), Krawczyk I, Krawczyk II, Dubiel - B. Morzecki, Gajewski.

NYSA: Barynów – S. Monik, M. Monik, Wojtczak, Pacak (84. Zarycki) - Ko¶ciuk, Kaczan, Hołub, Łazarewicz (73. Gryglak) - Machowski, Matusewicz.


W pozostałych meczach VII kolejki padały następuj±ce wyniki:

Łużyce Lubań – Lotnik Jeżów Sudecki 1:3
Cosmos Radzimów – Olimpia Kowary 1:1
Granica Bogatynia – Gryf Gryfów ¦l. 1:1
BKS II Bolesławiec – Piast Zawidów 2:3
Chrobry Nowogrodziec – Orzeł Lubawka 5:0
GKS Raciborowice – Sparta Zebrzydowa 2:2
Mecz Twardy ¦więtoszów – Czarni Lwówek ¦l. odbędzie się 11. listopada.
Strona 96 z 98 << < 93 94 95 96 97 98 >
www.poomoc.pl
Galerie
Historia Włókniarza
Ostatnia kolejka
VI kolejka -
06/07.09.2025

GKS Cement Raciborowice
9 - 1
MKS Włókniarz Mirsk
Następna kolejka
VII kolejka -
13/14.09.2025

MKS Włókniarz Mirsk
-
BKS Bolesławiec
Puchar Polski
II runda Pucharu Polski DZPN
Podokręgu Jelenia Góra -
03.09.2025

MKS Włókniarz Mirsk
1 - 4
Chrobry Nowogrodziec
Tabela Klasa A
Mie.
Druż.
Kol.Pkt.
1.
GKS Cement
2
6
2.
Włókniarz M.
2
6
3.
Chrobry
2
4
4.
Włókniarz L.
2
4
5.
KS
2
4
6.
LZS
2
3
7.
Hutnik
2
3
8.
Orzeł
2
3
9.
BKS
2
3
10.
Lechia
2
3
11.
Apis
2
3
12.
Nysa
2
2
13.
Victoria
2
1
14.
Olimpia
2
0
15.
GKS W.B.
2
0
16.
Gryf
2
0
Gmina Mirsk
Słowo Sportowe
90 minut
ٱczy Nas Piłka
DZPN Wrocław
MKS "Włókniarz" Mirsk